2021. szeptember 30-án változatos programokkal ünnepeltük a népmese napját iskolánkban. Nyolc órakor, a becsengetés után felsős tanulók látogatták meg az alsós osztályokat, és mondtak el a gyerekeknek egy-egy mesét. Felső tagozatos diákjainknak pedig tanáraik mesélték el kedvenc meséjüket. A könyvtár előtt rendezett kiállításon Benedek Elek életével, könyveivel, valamint a magyar népmesék szereplőivel ismerkedtek meg tanulóink.
A népmese napján került sor az első osztályosok körében meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetésére. Szintén ezen a napon sorsoltuk ki a szerencsés nyerteseket azok közül a vállalkozó kedvű diákok közül, akik helyesen oldották meg a könyvtár „mesés” keresztrejtvényeit. Íme a nyertesek! Gratulálunk!

Rajzpályázat
1.a
I. Katona Boglárka
II. Vágvölgyi Flóra
III. Kelemen Balázs
1.b
I. Leskó Zsófi
II. Ferenczi Tamás
III. Sebedovszki Maja
1.c
I. Nagy Álmos
II. Vincze Szofi
III. (megosztott) Vágvölgyi Vajk és Tanka Zsófi
Különdíj: Burány Natasa

Mesés” keresztrejtvény

2.b
Fehér Hanna
2.c
Ákom Regina, Somogyi Szofi
3.b
Kákonyi Zsófia, Varga András
3.c
Simon Viktória, Ujvárosi Petra
4.a
Haász Hanna
4.b
Kincses Laura
4.c
Hágelmayer Hunor,
Martinecz Antónia,
Nagy Bence

5.a
Jerola Zsanett
5.b
Móczár Roland
5.c
Bauer Botond
6.a
Simon Dávid
6.b
Bereczki Réka,
Koncz Petra Dalma
6.c
Kain Adrián
7.a
Plangár Dorina,
Szilágyi Dominik

Galéria