Hetedikes diákjaink egy hetes erdélyi kiránduláson vettek részt májusban a Határtalanul program keretein belül. Az élmények feldolgozásához és a tanultak elmélyítéséhez hazaérkezés után géptermi órán az Okosdoboz felületén a Barangoló digitális tartalomtár feladataiból csemegéztek. Az interaktív feladatgyűjteményben számos olyan helyszín megtalálható, ahol a csoport is járt. Érdekes élmény volt a helyszíneket digitálisan is végig járni és az ott hallott tudásról számot adni. Oldottak meg feladatokat a Tordai hasadékról, a hasadékot övező legendákról, a tordai csatáról, Orbán Balázsról, a Gyilkos-tóról, Csíksomlyóról és a vallási életről, Székelyudvarhelyről és a székelykapukról, Segesvárról és Petőfiről. Diákjaink nagyon ügyesen oldották meg a feladatokat, jól emlékeztek szinte mindenre. Sok új ismeretet szereztek a tantermen kívül is.