„Színek és versek” címmel országos rajzpályázatot hirdetett a Berzsenyi Társaság felső tagozatos és középiskolás diákoknak. A pályázatot a „niklai remete”, Berzsenyi Dániel születésének 250. évfordulója alkalmából írták ki, amelyre országszerte rengeteg iskolából érkezett színvonalas alkotás. Az ifjú művészek feladata az volt, hogy Berzsenyi Dániel verseiből merítsenek ihletet, és reformkori hangulatú rajzokat, festményeket készítsenek. A beérkezett művekből rendezett kiállításnak és a díjátadásnak 2026. április 20-án hétfőn Kaposváron, az Együd Árpád Kulturális Központ földszinti aulája adott otthont, ahol a látogatók megcsodálhatják a fiatal tehetségek kreatív munkáit. Tehetséges fiatalokkal telt meg az aula. A kiállítást megnyitotta Prof. Szakály Sándor, Széchenyi-díjas magyar történész, az MTA doktora, a Berzsenyi Társaság elnöke.
Sajnos a helyszűke miatt a zsűri kénytelen volt a kiállításra a beérkezett legjobb munkák közül is válogatni, így nagy elismerésnek számított, ha az alkotás kiállításra került. A pályázaton az általános iskola felső tagozatos pályázók között Vágvölgyi Dalma a Dorogi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű és Sportiskolai Általános Iskola Eötvös József Tagiskola alkotóköröse I. helyezett lett, az Eötvös Alkotókör tagjai közül Jantyik György, Kislaki Hanna, Martinecz Antónia, Vegera Zsófi, Végvári Dóra alkotása kiállításra került.
Felkészítő tanár: Kolonics Péter.
Gratulálunk tanítványaink sikeréhez!


